Wymiana matrycy w laptopie

Matryca LCD jest elementem który wyświetla obraz, często popularnie nazywanym np ekranem laptopa. Pod wpływem przyłożonego pola elektrycznego matryca zmienia swoje właściwości szczegóły tu: ciekłe kryształy. Często matryca narażona jest na uszkodzenia mechaniczne jak upadek z wysokości, zamknięcie obudowy laptopa pozostawiając np długopis wewnątrz czy inny losowy przypadek. Zatem często może być konieczna naprawa bądź wymiana matrycy

pf 1414680021 - wymiana matrycy laptop hp asus acer katowice serwis dell toshiba tychy 

Cena matrycy uzależnione są od producenta notebooka, wielkości matrycy, jego modelu, rodzaju czy jest to matryca LCD czy LED. Zazwyczaj są to kwoty od 299 zł do 615zł. Zdażyć się może, że uszkodzona jest tasiemka i wymiana matrycy jest niepotrzebna (wiadomo nie dotyczy to uszkodzeń mechanicznych które widać gołym okiem - matryca pękniętna). Jeśli tka naprawa przekracza państwa kompetencje polecamy udanie się do właściwego serwisu celem dokonania wymiany matrycy.

 

lcd - rodzaje matryc lcd led

 

 

Naprawy oraz wymiany matryc w laptopach

wymiana-matrycy-w-laptopie-hp-asus-acer-toshiba-katowice-tychy

Wystarczy, że zamknałeś obudowę pozostawiając coś na klawaturze lub książka z półki spadła na matrycę uszkadzając ją. Niewiele tzeba aby aby przez chwilę nieuwagi porysować matrycę. Fizyczne uszkodzenie to nie wszystko co może Ci się przytrafić. Migotanie obrazu, jasne lub ciemne pasy na ekranie laptopa lub zmieniające się kolory, plamy na ekranie czy zmiany barw na ekranie mogą być skutkiem zewnętrznych uszkodzeń systemu. Naprawa matrycy zależy od skomlikowania oraz rodzaju naprawy. Czasami się zdarza, że taniej i prościej wymienić matrycę niż dokonywać skomplikowanych napraw. Czasami uszkodzony jest inwerter , taśma prowadząca lub układ grafiki w notebooku, nie dowiemy się tego bez analizy uszkodzenia. Właśnie po tjest diagnostyka laptopa która określa rodzaj oraz zakres usterki, przewidywane koszty naprawy oraz cenę. Po jej wykonaniu sam zdecydujesz o dalszym losie twojego laptopa oraz które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystne.

Zobacz inne naprawy:

KONSERWACJA LAPTOPA

NAPRAWA TABLETU